+48 728 700 100

do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Sukienka dla dziewczynki do szkoły

Wybierając ubrania do szkoły, często musisz iść na kompromis pomiędzy oczekiwaniami nauczycieli a swoimi potrzebami. Nie oznacza to jednak, że musimy ubierać dziecko w tradycyjny mundurek. Możesz wyglądać umiarkowanie oficjalnie i jednocześnie fajnie. Jak to osiągnąć?

Ogólny wygląd

Dziewczynka w szkole powinna przede wszystkim wyglądać schludnie. Sukienka nie powinna być zbyt prowokacyjna ani tym bardziej za krótka. Nie powinna być też długa, bo zbyt przydługa sukienka skutecznie utrudni dziecku uczestnictwo w zabawach szkolnych i rozrywkach z rówieśnikami. Co oczywiste sukienka, musi być też dostosowana do danej pory roku. Zwracając uwagę na rozmiar i styl sukienki, nie możemy zapominać o wygodzie naszego dziecka. Jednakowo materiał, jak i krój sukienki, powinien sprawić, że dziecko będzie czuło się w niej komfortowo.

Wielu rodziców nie potrafi też znaleźć swoistego balansu między stylem i subtelnością, jaka powinna cechować sukienki do szkoły a modnym wyglądem. Istnieje jednak kilka żelaznych zasad, które pozwolą nam lepiej dokonywać wyboru sukienki do szkoły dla dziewczynki. Przede wszystkim długość sukienki nie powinna być wyzywająca. Oznacza to, że rąbek należy wybrać na poziomie kolana lub nieco wyżej. Krótsza opcja nie nadaje się do szkoły. Sukienkę można uzupełnić nie tylko akcesoriami, ale także dobrać do niej odpowiednie skarpetki lub rajstopy. W miesiącach letnich zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest sukienka. Ten powinien być przewiewny, żeby zapewnić dziecku odpowiedni komfort.

Paleta kolorów

Osobną kwestią jest to jaki kolor ma sukienka dla dziewczynki. Jeśli w szkole możesz wybrać nie tylko klasyczną wersję czarno-białą, zalecamy używanie ubrań w kolorze brązowym, bordowym, granatowym i szarym. Wiele zależy tu od samej szkoły. Niektóre placówki dopuszczają bardziej odważny styl i kolorystykę. Niektóre mają określone jasne zasady co do ubioru uczniów. W przypadku kiedy dana szkoła nie stawia pod tym względem żadnych wymagań, nie ma powodu, aby w jakikolwiek sposób ograniczać dziecko w wyborze koloru, jaki będzie miała sukienka dla dziewczynki. W takim przypadku możemy też pokusić się o wybór odpowiednich wzorów czy nadruków. Dzieci zwłaszcza w młodszym wieku, bardzo chętnie zakładają ubrania, które opatrzone są nadrukami z podobiznami ich ulubionych bohaterów z bajek czy radosnymi motywami ze zwierzętami lub wzorami. Dziecko nie tylko będzie wyglądać atrakcyjnie i estetycznie, ale też chętniej założy taką „spersonalizowaną” sukienkę, które będzie opatrzona jej ulubionym wzorem czy zdjęciem ukochanego zwierzątka lub bohatera.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium